ZIMOWA WĘDRÓWKA OGNISKA BŁ. MATKI TERESY Z KALKUTY 12 -14 XII 2014r.


PILAWA – SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ ŁASKAWEJ W WIELGOLESIE

Matki z Pisma Świętego – czego możemy się od nich uczyć ?ks. Adam Woźniak

Rola Matki w rodzinie (toksyczność Matki, jej brak) oraz Jak budować relację matka-córka w dorosłym życiu?  - psycholog Anna Laskowska

Jaką kobietę chce wychować skauting? – hufcowa Katarzyna Chruściel HR

Jakie były próby wiary w życiu Maryi? – ks. Kamil Duszek

Proces dojrzewania do macierzyństwa oraz FIAT Maryi w odniesieniu do własnego życia – świadectwo  - Magdalena Szewczyk HR

Wszystkie te pytania i tematy zostały nam postawione podczas ostatniej zimowej wędrówki, którą rozpoczęłyśmy w piątek 12 XII w Pilawie. Jej celem było dotarcie w sobotę do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Wielgolesie. Punkt docelowy został osiągnięty!

Wędrówkę zapoczątkował blok konferencji: pani psycholog Anny Laskowskiej oraz ks. Adama Woźniaka. Następnie miało miejsce wręczenie zielonej wstążeczki Magdalenie Olejnik, która przed obrzędem zaprezentowała całemu Ognisku swoje dzieło: książeczkę – „78 gier, zabaw i pląsów”.

 

 

 

 

W sobotę, po wczesnej pobudce, uczestniczyłyśmy w Roratach w kościele Matki Bożej Kodeńskiej w Pilawie. Po Mszy Św., w trakcie śniadania, zastanowiłyśmy się wspólnie nad pytaniem postawionym przez hufcową – „Jaką kobietę chce wychować skauting?”.

 

 

 

W drogę ruszyłyśmy z miejscowości Starogród. Podczas wędrówki był czas na wspólny różaniec, Godzinę Światła, kilka ważnych słów ks. Kamila Duszka oraz wspólny posiłek na ogniu.

 

 

 

 

Wieczór upłynął nam przy wspólnych rozmowach, dyskusjach, ekspresji, a na zakończenie dnia na Adoracji w Kaplicy Zjawienia, w czasie której mogłyśmy zagłębić się w FIAT wypowiedziany przez Maryję…

W niedzielę czekało na nas świadectwo Magdaleny Szewczyk, która swoim słowem zakreśliła nam proces dojrzewania do macierzyństwa oraz ukazała czym on jest na przykładzie własnego życia. Ostatnim elementem wędrówki był drugi obrzęd wręczenia zielonej wstążeczki – tym razem Emilii Wawer. Zazieleniło się w Ognisku Szefowych : -)

 

Postawiona tematyka wędrówki jest nadal przez nas odkrywana. Jej powiązanie z Maryją oraz relacjami z matką, co przewijało się od piątkowego wieczoru do niedzielnego poranka, było dla nas mocną motywacją do refleksji, szczególnie w okresie Adwentu i tajemnicy Bożego Naradzenia. Odkryłyśmy na nowo, że pochylenie się nad naszą relacją z matką i postawą Maryi jest niezmiernie ważne, by odkryć prawdę o samej sobie, by móc budować prawdziwie relacje w powołaniu, jakie ma każda z nas.


Karolina Zawadka wędr.Szefowa Młodego Ogniska w 2. Hufcu Garwolińsko – Pilawskim.

 

Comments are closed.