Forum Młodych 2015

Czy tak trudno zebrać wszystkie przewodniczki i wszystkich wędrowników w jednym miejscu, tworząc tym samym jedną z największych imprez tego typu? Inspirujące wykłady i konferencje, moc konkursów, wspaniała atmosfera i setki młodych ludzi, wszystko w Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego, i przepis na kolejną edycję Forum Młodych gotowy.
W dniu 28 listopada, rozpoczęliśmy to wydarzenie od Eucharystii w Bazylice pod wyzwaniem Św. Krzyża. Po tej duchowej uczcie przeszliśmy do Auditorium Maximum (UW). Tam mieliśmy zaszczyt gościć Jeana-Charlesa de Coligny – emerytowanego oficera armii francuskiej, odnowiciela czerwonej gałęzi we Francji i współorganizatora pierwszego Eurojamu. Tego dnia usłyszeliśmy również wykłady Grzegorza Górnego („Walka o duszę Europy”), Macieja Wituckiego („Rozwój osobisty”), Barbary Stanisławczyk („Źródła polskiej tożsamości”) oraz – na deser – Elżbiety i Wojciecha Przybylskich („Droga do szczęścia – relacje damsko-męskie”). Wieczorem spotkaliśmy się również przy Katedrze Polowej na najlepszej imprezie w Warszawie, wcielając się w postaci z „Alicji w Krainie Czarów”.
Następnego i jednocześnie ostatniego dnia Forum poznaliśmy Magdalenę Korzekwę-Kaliszuk i Zbigniewa Kaliszuka („Z radością pod prąd”) oraz Zbigniewa Mindę i Zbigniewa Korbę („Komu potrzebna jest kultura?”). Na koniec wyświetlony został film „1914. Sekret Confrécourt”. W czasie przerw i na zakończenie byliśmy świadkami wielu obrzędów harcerskich oraz mogliśmy skosztować małych przekąsek z kawiarenki. Brzmi ciekawie? Do zobaczenia na kolejnym Forum Młodych!

Zdjęcia już w Galerii zdjęć :)

Paulina Zarosińska, Beata Wójcik, Monika Banak
Lubelskie Ognisko Młodych Przewodniczek

Comments are closed.